Barbórkowe medale, gratulacje, podziękowania

ZG Lubin ma już za sobą Akademię Barbórkową. W szeregach wyróżnionych i odznaczonych pracowników znaleźli się jubilaci, honorowi dawcy krwi i zasłużeni dla KGHM. Główne uroczystości odbędą się 3 grudnia. Z hymnem państwowym i górniczym na początku, z orkiestrą, chórem i wieloma zaproszonymi gośćmi, w mundurach i bardzo odświętnie – tak tradycyjnie już odbyła 46 Akademia Barbórkowa w ZG Lubin. Podczas uroczystości wyróżniono ponad 240 pracowników.
- Praca górnicza, jak wszyscy dobrze wiemy, to praca w trudnych i niebezpiecznych warunkach, dlatego właśnie w tym miejscu w imieniu dyrekcji i kierownictwa kopalni pragnę podziękować wszystkim pracownikom oddziału za poświęcenie oraz sumienną, rzetelną i wydajną pracę. Szczególne wyrazy uznania kieruję do reprezentacji załogi oddziału. Jest to załoga wytrwała i gotowa do poświęceń, czemu niejednokrotnie w czynach dawała świadectwo – mówił na wstępie akademii Krzysztof Tkaczuk, dyrektor ZG Lubin.

W trakcie uroczystości nadano szereg odznaczeń i medali za wieloletnią pracę, poświęcenie i honorowe krwiodawstwo. Wśród wyróżnionych nie mogło zabraknąć tych, którzy odebrali tradycyjne honorowe szpady górnicze. - Na ten dzień czekamy przez 25 lat naszej ciężkiej pracy, jest to dla nas swego rodzaju wyróżnienie za naszą wydajną i owocną pracę oraz za wytrwałość i hart ducha – mówił Zdzisław Zbylski, który pod ziemią pracuje już 26 lat.
Każdy oddział KGHM organizuje osobną akademię z okazji Dnia Górnika, ale centralne uroczystości, w których będą mogli wziąć udział mieszkańcy regionu odbędą się 3 grudnia. Po Akademii Barbórkowej Polska Miedź zaprosi mieszkańców na tradycyjny pochód Lisa Majora, skok przez skórę, pasowanie młodych gwarków. 4 grudnia odbędą się pobudki górnicze w głównych miastach Zagłębia Miedziowego, a po nich msze święte w intencji górników i ich rodzin.

inf.http://miedziowe.pl/content/view/71775/78/

22 listopada 2014Odnośnik bezpośredni