Krwiodawcy górnicy zachęcają do pomocy dzieciom

 Krwiodawcy z HDK Serce Górnika przy ZG Lubin znowu zachęcają lubinian, ale nie tylko, by wesprzeć ich we wspólnej akcji zbiórki niezbędnych środków i produktów na rzecz podopiecznych Placówki Opiekuńczo – Wychowawcza „Wiosna” w Krzydlinie Małej. Dzieci przebywające tam to maluchy do 10 roku życia.

 

W placówce Opiekuńczo – Wychowawcza „Wiosna” w Krzydlinie Małej jest 80 dzieci. Potrzeby ośrodka są spore. Przydadzą się zarówno odzież, jak i środki higieny osobistej czy też produkty sanitarne. Wśród niezbędnych przedmiotów personel wymienia termometry, smoczki na butelki, baterie do zabawek, kaszki dla maluchów – słowem wszystko, co potrzebne w opiece nad małymi dziećmi. W związku z pandemią koronawirusa krwiodawcy z HDK postanowili nie organizować miejsca, do którego można przywieźć ewentualne podarunki. Wystarczy się z nimi skontaktować, a sami odbiorą przekazane dary.

- Zawsze pomagamy w miarę możliwości. Bywaliśmy w lubińskim hospicjum, by uporządkować przyległy ogród. Pomagamy w zbiórkach dla dzieci z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Pomagamy też sprzątać lasy. Oddawanie krwi i zbiórki krwi to nie jest nasze jedyne zajęcie. Łatwiej nam będzie coś zdziałać, jeśli inni będą nas wspierać, dlatego zachęcamy do pomocy – mówi Paweł Królak z zarządu HDK Serce Górnika przy ZG Lubin.

Zamieszczamy numery telefonów, pod którymi można kontaktować się z krwiodawcami z HDK Serce Górnika: Zbyszek 603566386, Sylwia 663079700, Paweł 607422529 i Bogdan 888550950.

 

8 października 2020Odnośnik bezpośredni