Kolonie dla dzieci odwołane

Pandemia kronawirusa sprawiła, że wiele zakładów pracy rezygnuje już dziś z organizacji grupowego wypoczynku letniego dla dzieci swoich pracowników. Podobnie jest w ZG Lubin O/KGHM Polska Miedź S.A. Kopalnia jednak zapewnia, że jeśli latem w Polsce ruszą obozy i kolonie dla dzieci, a pracownicy oddziału zechcą tam wysłać swoje pociechy, to zakład dofinansuje im te wydatki.

 

W związku z zaistniałą trudną sytuacją dotyczącą pandemii koronawirusa oddział ZG Lubin zrezygnował z corocznej organizacji wypoczynku grupowego dla dzieci swoich pracowników oraz emerytów i rencistów. Nie będzie w tym roku ani kolonii i obozów zagranicznych, ani krajowych.
Jeśli sytuacja w kraju latem ustabilizuje się, a biura podróży i turystyczne być może ruszą z takim grupowym wypoczynkiem dla dzieci i młodzieży będzie możliwość, by ci pracownicy, którzy zdecydują się na wysłanie swoich dzieci, otrzymali dofinansowanie z zakładu pracy. Wszystko zależy od dochodów pracowników, emerytów czy rencistów, którzy zechcą wysłać dzieci na wakacyjny wypoczynek.

W świetle tak trudnej sytuacji w kraju i na świecie trudno jednak cokolwiek planować. Wiadomo, że jeśli pojawią się okazje letniego wypoczynku, to ZG Lubin pokryje 140 zł za jeden dzień pobytu dziecka pracownika oddziału lub emeryta czy rencisty.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 76/7482236 w dziale Administracyjno – Socjalnym w budynku „A” ZG Lubin.

7 kwietnia 2020Odnośnik bezpośredni