Liczne działania KGHM w czasie kwarantanny. Jak pomaga miedziowa spółka?

Produkują płyn biobójczy. Chcą wykonywać badania na obecność koronowirusa. Przekazują budynki na kwarantannę. Doposażają szpitale, przekazują maski ochronne – to część działań KGHM Polska Miedź S.A. w zakresie zewnętrznej pomocy. Miedziowa spółka prowadzi też wiele przedsięwzięć w obrębie wewnętrznym grupy kapitałowej.

Zarząd KGHM przy okazji wideokonferencji przygotowanej z myślą o podsumowaniu wyników Grupy Kapitałowej KGHM podsumował działania miedziowej spółki w czasie kwarantanny i wszelkich przedsięwzięć wspomagających walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

KGHM i cała Grupa Kapitałowa prowadzą działania w kwestii problemów związanych z koronawirusem nie tylko wewnątrz, ale też z myslą o wsparciu przedsięwzięć ogólnopolskich.

– Działania związane z pracownikami są dla nas najistotniejsze. Utrzymujemy ciągłość produkcji, która odpowiada na wszystkie potrzeby handlowe. Do tej pory nie zaobserwowaliśmy zmian jeśli chodzi o wolumeny sprzedaży i popyt. W ubiegłym tygodniu uruchomiliśmy całodobową infolinię dla pracowników, by mogli zadawać wszystkie pytania związane z potencjalnym zagrożeniem oraz z bezpieczeństwem pracy. Jest też emali, na który można pisać. W tamtym tygodniu też wstrzymaliśmy wszystkie służbowe wyjazdy zagraniczne, ograniczyliśmy wyjazdy krajowe. Wstrzymaliśmy tez urlopy kluczowych osób jeśli chodzi o BHP i kierownictwo. Jest praca w domu i telepraca tam , gdzie jest to możliwe w przypadku osób mających opiekę nad dziećmi oraz tych w wieku 65+, którzy mogą być zagrożeni. Jest tez akcja informacyjna szeroko zakrojona – plakatowa i telewizyjna. Staramy się rozwiewać wszelkie mity i wątpliwości. Chcemy zapewniać środki dezynfekcyjne udostępnione w jak największ3j ilości. Jest ochrona pracowników w postaci zluzowania liczby osób zjeżdżających na dół jeśli chodzi o klatki. Zapewniamy wszystkie środki higieny osobistej i ochrony. To działania wewnętrzne, które będziemy dostosowywać do aktualnie zmieniającego się otoczenia. – mówił Marcin Chludziński prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.
KGHM prowadzi też szereg działań zewnętrznych.

– Uruchomiliśmy produkcję płynu biobójczego w firmie Nitroerg, która na co dzień produkuje materiały wybuchowe. Nie miała linii produkcyjnej do tego płynu, ale w trybie ekspresowym zarówno jeśli chodzi o rejestrację tego produktu, jak i stronę technologiczną, udało się już wyprodukować pierwsze wersje testowe i przechodzimy do skali pełnowymiarowej. Centrum Badań Jakości, firma kluczowa dla naszego ciągu technologicznego włączyła się w przygotowanie do wykonywania testów na obecność koronowirusa. Oczywiście na zlecenie szpitali i stacji sanitarno – epidemiologicznych. Jesli taka decyzja zapadnie CBJ będzie te testy wykonywał. Są też kwestie z przekazaniem budynków na kwarantannę . Już przekazaliśmy jeden budynek w Głogowie. Pozostałe, takie, które możemy użyczyć, są przez nas zadeklarowane. To zależy już od decyzji administracyjnych czy zostaną wykorzystane. Przekazaliśmy część nadwyżek, jeśli chodzi o środki ochrony osobistej jak maski Ministerstwu Zdrowia oraz Urzędowi Wojewódzkiemu. Jesteśmy w trakcie doposażenia priorytetowych szpitali walczących z koronawirusem . Właśnie doposażamy szpital w Legnicy. Chodzi o to byśmy mogli pomóc szpitalom, które szybko mogą uzyskać ten sprzęt, który jest nam potrzebny, by wszystko było do dyspozycji za tydzień , albo jutro a nie za kilka tygodni. W takich projektach pomagamy. Współpracujemy z lokalnym, wojewódzkim sztabem kryzysowym i wszystkimi instytucjami jak Ministerstwo Zdrowia, kancelaria Premiera. Jest też akcja, która spotkała się z dużym odzewem pracowników „Pomóż seniorowi”. Osoby z sieci wolontariatu zadeklarowały pomoc w zakupach, zakupie leków. Cieszymy się, ze widzimy dużą odpowiedzialność pracowników . Używając naszych relacji zagranicznych szczególnie chińskich, jesteśmy w trakcie kompletacji zamówień środków indywidualnej ochrony i medycznych. Czekamy na potwierdzenie – mówił prezes Marcin Chludzińśki.

18 marca 2020Odnośnik bezpośredni