Biesiada Barbórkowa górników emerytów – FOTO

Tańce, zabawy, sporo śmiechu, wspomnień i planów na przyszłość- tak w kilku słowach można opisać Biesiadę Barbórkową Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów byłych pracowników KGHM Polska Miedź S.A. W zabawie brały udział wszystkie rejony Stowarzyszenia.

W hali przy ul. Składowej w Lubinie po raz 16. odbyła się Biesiada Barbórkowa górników emerytów. W imprezie wzięli udział nie tylko lubinianie, ale też legniczanie, głogowianie, iwinianie, polkowiczanie oraz mieszkańcy Bolesławca i Ścinawy. Wśród rejonów Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów byłych pracowników KGHM Polska Miedź obecny był oczywiście Lubin. Z tej grupy w zabawie brało udział około 170 osób.

- Spotykamy się by rozmawiać, wspominać czasy minione, ale też dyskutować o tym co niesie przyszłość dla KGHM. Nie tylko kopalnia jest tematem naszych rozmów. Toczymy też dyskusje dotyczące imprez jakie organizujemy dla naszych emerytów i rencistów. Organizujemy spotkania opłatkowe, powitania i pożegnania lata, wycieczki, turnusy rehabilitacyjne. Górników emerytów nie trzeba zachęcać do ruchu, spotkań i imprez. Ciągle potrzebni jesteśmy sobie i ciągle nam mało zabawy – mówił Mirosław Pietrykowski, prezes zarządu Rejonu Lubin Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów byłych pracowników KGHM Polska Miedź.
Świętujących faktycznie do zabawy nie trzeba było specjalnie zachęcać. Parkiet był pełen a górnicy – emeryci wraz z partnerkami bawili się doskonale.

8 grudnia 2019Odnośnik bezpośredni