Dołowcy rozegrali turniej. Najlepsi górnicy – piłkarze z SG.

Związek Zawodowy Pracowników Dołowych przygotował dla swoich członków turniej piłkarski, który odbył się już po raz 20. Grano o podium drużyno, ale były też nagrody indywidualne. Górnicy – piłkarze zmierzyli się ze sobą na murawie boisk centrum sportowego w Polkowicach
W tym roku turniej skupił pięć drużyn. Na boiskach w Polkowicach grało około 60 osób. Najlepsi okazali się piłkarze z SG, II miejsce zajęła drużyna SW-1, trzecie PZ. Najlepszym bramkarzem został Rafał Witas, najlepszym strzelcem Jacek Kwiatkowski, zawodnikiem turnieju okrzyknięto Dawida Białego.

- Pokazujemy, że nie tylko żyjemy kopalnią. Ludzie poza pracą potrzebują oddechu. Dziś postawiliśmy na sport. Kontynuujemy to od wielu lat. Po meczach spotykamy się przy piwku, kiełbasce, a dla dzieci będą inne atrakcje. To jest potrzebne, bo coraz mniej ludzi z kopalń spotyka się po pracy , a my chcemy to robić tyle lat, ile nam czasu na to wystarczy. Ufundowaliśmy nagrody i całą imprezę. Każdy uczestnik otrzymuje prezent. Są też nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika. Dziś ufundowaliśmy ortalionowe kurtki przeciwdeszczowe, które posłużą tym, którzy lubią biegać nawet w deszczu czy wybrać się po prostu na spacer gdy pada. Warto przychodzić na takie imprezy, bo to relaks i zdrowie. Stawiamy na kulturę fizyczną i sport w naszym związku zawodowym – mówił Jan Młynarczyk, przewodniczący KZZPD KGHM Polska Miedź S.A.

8 września 2019Odnośnik bezpośredni