Elektromobilność w KGHM

Cztery nowoczesne stacje ładowania samochodów elektrycznych działają już w Zagłębiu Miedziowym – KGHM Polska Miedź S.A. zwiększa liczbę ultra – szybkich punktów ładowania. Dodatkowo oddział firmy, Huta Miedzi Cedynia powiększyła swoją flotę o dwa elektryczne wózki widłowe. To kolejne elementy realizacji strategii spółki, w której ekologia i elektromobilność zajmują kluczowe miejsca.

Czytaj więcej…

Górnicy krwiodawcy dzieciom

Na co dzień oddają krew i zachęcają do tego innych. To nie jest jednak jedyna pomoc, jaką niosą krwiodawcy z klubu HDK Serce Górnika przy ZG Lubin. Pomagają też chorym i samotnym dzieciom. Bardzo często prowadzą zbiórki i wożą podarunki dla dzieci walczących z rakiem w Klinice Onkologicznej “Przylądek nadziei” we Wrocławiu. W październiku zawieźli dary do domu dziecka w Krzydlinie Małej. Teraz chcą wesprzeć maluchy w domach dziecka w Legnicy i Jaworze.

Czytaj więcej…

Elektrownia fotowoltaiczna w KGHM ZANAM ruszyła

Od września spółka KGHM ZANAM budowała elektrownię fotowoltaiczną o mocy 3 Mwp. Obiekt jest już w fazie rozruchu. Docelowo da zakładowi połowę energii niezbędnej w produkcji. Inwestycja wpisuje się w strategię proekologiczną spółki KGHM Polska Miedź S.A. Miedziowy potentat chce w 2030 roku pozyskiwać połowę niezbędnej energii z własnych źródeł, w tym z odnawialnych. Nowa farma jest pierwszą w Polsce wybudowaną w technologii 4.0.

Czytaj więcej…