Premier rządu z wizytą u Ratowników JRGH

W Jednostce Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w Sobinie gościł dzisiaj premier Mateusz Morawiecki, by osobiście podziękować ratownikom za udział w akcji poszukiwawczej w kopalni ZG Rudna. Szef polskiego rządu interesował się szczegółami przeprowadzonej w bardzo ciężkich warunkach akcji ratunkowej. – Chciałbym wyrazić moją ogromną wdzięczność za to, co zrobiliście i przede wszystkim radość, że wszyscy żyją. Po raz kolejny potwierdziło się to, że ratownictwo górnicze to zawód nie tylko wysokiego ryzyka, ale także najwyższych standardów moralnych i prawdziwego bohaterstwa – mówił do ratowników z JRG-H, premier Mateusz Morawiecki. Czytaj więcej…

KGHM już dba o bezpieczne ferie dla dzieci – FOTO

KGHM Polska Miedź S.A., lubińska policja, wolontariusze KGHM i Fundacja KGHM polska Miedź wspólnie prowadzą akcję “Bezpieczne ferie”. Pierwsza odsłona zajęć z pomocy przedmedycznej i zabaw edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa miała miejsce w SP 8 w Lubinie. Docelowo skorzysta z niej około 600 dzieci z trzech szkół w regionie i jednego domu dziecka.

Czytaj więcej…

Centrum dowodzenia kopalnią, czyli Control Room w ZG Lubin – FOTO

Nowoczesna dyspozytornia – Control Room w ZG Lubin pozwala na przeniesienie zarządzania procesami produkcyjnymi spod ziemi na powierzchnię. To centrum monitoringu i sterowania na poziomie światowym. Dowodzenie kopalnią z jednego miejsca na powierzchni pozwala nie tylko kierować wszelkimi procesami związanymi z produkcją, ale zadbać też o bezpieczeństwo załogi i podnieść efektywność produkcji. W razie zagrożenia nowoczesne rozwiązania umożliwią błyskawiczną reakcję.

Czytaj więcej…