Wstrzymane prace drążeniowe ze względu na wodę

 

KGHM wznowi prace drążeniowe przy szybie GG – 1 w lutym 2019. Duże ilości wody zatrzymały roboty przy szybie, który będzie drogą wentylacyjną i transportową dla miedziowej spółki. Głogów Głęboki Przemysłowy jest strategicznym elementem wydobycia i rozwoju dla KGHM.

 

Głogów Głęboki Przemysłowy to najbardziej perspektywiczny obszar pod względem zdolności wydobywczych dla KGHM Polska Miedź S.A. zapewnia szef miedziowej spółki.

- To dwa prawie już pracujące oddziały, w tym jeden, który niebawem może rozpocząć pracę przygotowawcze i drążenie. Mamy również szyb GG – 1 którego drążenie zostało wstrzymane ze względu na problemy geologiczne związane z wodą. W tej chwili trwają prace na d powrotem do drążenia, nad założeniem tubingów. Ten szyb będzie zarówno transportowy, jak i wentylacyjny. W trakcie drążenia wiele można przewidzieć, ale wiele czynników nie. Pojawiła się woda, ale sytuacja jest opanowana i plan powrotu do drążenia w lutym 2019.Udało nam się też podpisać porozumienie z gminą Żukowice, które umożliwi lokalizację szybu GG-2. To kolejny, który da nam możliwość eksploracji nowych przestrzeni – mówił Marcin Chludzińki, prezes KGHM Polska Miedź S.A. – Technologia mrożenia plus tubingów i betonowania daje efekty a zatem sytuacja w sprawie GG – 1 jest opanowana – zapewnia szef miedziowej spółki.

Zgodnie z założeniami GG – 1 powinien być oddany do użytku w 2024.

Wiązanki kwiatów pod pomnikiem odkrywcy polskiej miedzi – FOTO

 

Zgodnie z wieloletnią tradycją 4 grudnia w dniu św. Barbary pod pomnikiem odkrywcy złóż miedzi, Jana Wyżykowskiego złożono wiązanki kwiatów. Była orkiestra górnicza, która odegrała hymn państwowy i górniczy. Był hołd i szacunek złożony nie tylko odkrywcy, ale wszystkim ludziom, którzy przez dekady wnosili wkład w rozwój KGHM i regionu. Wśród składających kwiaty nie zabrakło reprezentacji ZZPD KGHM Polska Miedź O/ZG Lubin  Czytaj więcej…

Ta galeria zawiera 101 zdjec

Zagłębie Miedziowe rozpoczęło świętowanie Dnia Górnika. 30 listopada w Lubinie odbyła się Centralna Akademia Barbórkowa, pochód Lisa Majora i skok przez skórę. Kilkudziesięciu górników z kopalń KGHM zostało odznaczonych i wyróżnionych.