Bloki operacyjne w MCZ naszpikowane miedzią

Niespełna 7 miesięcy trwał remont kapitalny starych bloków operacyjnych i adaptacja nowych sal zabiegowych w Miedziowym Centrum zdrowia S.A. w Lubinie. W piątek 27 stycznia 2017 MCZ zaprosił wiele osób, by oficjalnie otworzyć nowe bloki. Przysłowiową wisienką na torcie są miedziane elementy stanowiące wyposażenie bloków. Miedź drobnoustrojowa na taką skalę nie występuje w żadnej placówce medycznej w Polsce.

Czytaj więcej…

Kaczyński: KGHM powinien służyć całemu społeczeństwu

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, postawił swoich dolnośląskich parlamentarzystów w dość kłopotliwej i niezręcznej sytuacji – tak uważają polityczni komentatorzy. W wywiadzie dla Polskiego Radia Wrocław, szef partii pytany o przyszłość podatku miedziowego stwierdził, że: „KGHM to dobro narodowe i powinien służyć całemu społeczeństwu. Podatek miedziowy, który może nie jest najlepszym pomysłem, jednak temu służy. Takie sprawy nie mogą być załatwione od razu, ale w ciągu jakiegoś czasu”. Czytaj więcej…

Ta galeria zawiera 341 zdjec

Ponad 1100 osób bawiło się podczas Karczmy Piwnej z okazji Barbórki 2016. Biesiada ZZPD O/ ZG Polkowice – Sieroszowice i O/ZG Lubin odbyła się 7 i 8 stycznia 2017 w Hali widowiskowo – sportowej w Głogowie. Świętowano z opóźnieniem w  związku z żałobą, jaka trwała w rejonie po tragicznej śmierci  Read more »