Bezpłatne badania do połowy września

Wszyscy pracownicy KGHM Polska Miedź S.A. mogą jeszcze skorzystać z bezpłatnych badań urologicznych w kierunku chorób prostaty. Konsultacje będą możliwe do połowy września. Na badania można zarejestrować się telefonicznie pod numerem: 519 400 800 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00. Konsultacje obejmują: badanie fizykalne, USG pęcherza i prostaty oraz oznaczenie specyficznego antygenu prostaty  (PSA) we krwi. Pacjenci nie muszą długo oczekiwać na terminy spotkań z lekarzem. Są rejestrowani praktycznie z tygodnia na tydzień. Konsultacje odbywają się w Poradni Urologicznej w MCZ przy ulicy M.Skłodowskiej 54 w budynku D – 7 na I piętrze w gabinetach 108a, 109a, 111a. Badania są realizowane przez Fundację Polska Miedź w ramach realizacji Programu Zdrowotnego dla Mieszkańców Zagłębia Miedziowego.

Odrabiamy grudniowe dni wolne

Odrabiamy grudniowe dni wolne

W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia wypada  w poniedziałek. Pomyślano więc o przedłużeniu świątecznej przerwy w pracy i tym sposobem pracownicy ZG Lubin odpracują wigilijny poniedziałek w sobotę 8 września 2012. Podobnie sytuacja ma się z Sylwestrem, który wypada również w pierwszym dniu  tygodnia. Ten dzień odpracujemy 13 października. W ten oto sposób szykuje się sporo dni wolnych od pracy. Będzie można świętować do woli Boże Narodzenie a Sylwestra rozpocząć dużo wcześniej.

Zaliczka nagrody dla pracowników

30 sierpnia na konta pracowników KGHM wpłynie zaliczka dodatkowej nagrody rocznej za 2012 rok- zarząd KGHM podjął już uchwałę w tej sprawie.

Dzisiaj opublikowano wyniki finansowe spółki za II kwartał 2012r. Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy przewiduje, że zaliczkowa wypłata  nagrody rocznej powinna nastąpić w przeciągu jednego miesiąca od dnia publikacji raportu. Zaliczka wyniesie 15,5 proc. wypłat z pierwszego półrocza. W praktyce oznacza to, że na konta pracowników KGHM wpłynie prawie średnia miesięczna pensja. Zgodnie z prognozami, tegoroczny zysk Polskiej Miedzi ma wynieść 3 804 mln zł. Nagroda roczna wyniesie więc 24 proc. rocznych zarobków.

Przeszeregowania

Na wniosek Związków Zawodowych z dnia 01.08.2012  ZG Polkowice – Sieroszowice uruchomi 10% przeszeregowań dla pracowników dołowych. Jest to już drugi ruch w tym roku. Pierwsza tura ruszyła 1 kwietnia 2012. Po spotkaniu z Dyrektorem Oddziału Polkowice – Sieroszowice uzyskano informacje, że  załoga otrzyma kolejnych 10% przeszeregowań w IV kwartale tego roku.